Estremadura
komiks
estremadura

Fabryka KomiksuFabryka Komiksu powstała w 2005 roku w Łodzi. Skupiła wokół siebie grupę niezależnych ludzi zainteresowanych komiksem SF i Fantasy, czasem przez swoje prace odzwierciedlająych swój stosunek do rzeczywistości. Grupa ma zasięg ogólnopolski.

Organizacja zrzesza uzdolnionych scenarzystów, rysowników, laureatów nagród przyznawanych w ramach międzynarodowych festiwali komiksu.

Zadaniem stowarzyszenia jest nawiązywanie oraz umacnianie (wewnątrz grupy) kontaktów w relacji: pisarz - ilustrator, publikowanie komiksów, wydawanie albumów oraz aranżowanie prezentacji. Celem nadrzędnym zespołu twórców jest stworzenie wielkonakładowego polskiego komiksu, którego prototyp z przyjemnością prezentujemy:
- Myślnik - Marszałek, Olesiński, Sułkowski.

KomiksySukcesy Estremadury to: wyróżnienie na 22 MFKiG 2011 dla Pawła Marszałka i Łukasza Samsonowicza za "Dzia(e)ło Ogłupiania", wygrana w plebiscycie czytelników Nowej Fantastyki za rok 2007 za komiks "Demokracja". Braliśmy też udział w tworzeniu zbiorczego albumu wydanego przez MFK "Opowieści z Księżego Młyna".
- Dzia(e)ło Ogłupiania - Marszłek, Samsonowicz.

Pięć lat temu zdobyliśmy też Grand Prix MFK za komiks:
- "DEMOKRACJA" - Olesiński, Marszałek, Madej. Nowa Fantastyka 03/2007.

Estremadura prezentowała się na MFKiG 2011 w nowej odsłonie. 10 nowych komiksów z 10 nowymi ilustratorami! Nowe komiksy charakteryzują się niepowtarzalnymi stylami i oryginalnymi, zrozumiałymi scenariuszami, wolnymi od tematów ideologicznych eksploatowanych z uporem, nie tylko, przez państwowe media. Prace powstają bez nacisku z jakiejkolwiek strony, głównie, co rzadkie, w tematyce SF i Fantasy. Grupa jest otwarta na młodych twórców, wspiera wolną i niezależną myśl.
- "VR" - Olesiński, Marszałek, Madej. Nowa Fantastyka 12/2008.